Hakkımızda

Lale Kemali Gonzales

Soğuk metot sabun yapımı benim için bir tutku. Zeytinyağına olan sevgim beni zeytinyağı bazlı sabunlar yapmaya  ve Zeytune Sabun şirketini kurmaya yönlendirdi. Sabun üretimimizin yanında soğuk metot sabun yapımı eğitimi de veriyoruz. Yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitime katıldım, ayrıca Aromaterapi ve Fitoterapi uzmanı olan annem Eczacı Nazan Kemali'nin bilgilerinden ve tecrübesinden faydalandım. Amerika’da bulunan “Soap Guild” kuruluşunun üyesiyim. Hala sık sık yurtdışına giderek ileri seviye eğitimlere katılıyorum. Şirket çalışanları, ev hanımları, öğrenciler, İtalya ve Türkiye’de bulunan zeytinyağı üreticilerinden birçok öğrencimiz oldu.

İtalya’da bulunan ONAOO Zeytinyağı Organizasyonunun düzenlediği “Zeytinyağı Üretimi Teknik Kursu” ve “Zeytinyağı Tadımcı” sertifika programlarını bitirdim. Hedefim Türkiye'de zeytinyağı tadım kurslarının artmasını desteklemek ve Türkiye'de zeytinyağı bilincini arttırmakta katkıda bulunmaktır. 

Londra’da İşletme okurken Aromaterapi ve Beslenme kurslarına da katıldım. Sağlıklı beslenme ve spor ile uzun yıllardır ilgileniyorum. Arizona Üniversitesi, Dr. Andrew Weil'in "Beslenme ve Kardiyovasküler Hastalıklar" ve "Beslenme ve Spor" programlarını bitirdikten sonra bu alanda yine Amerika'daki saygın beslenme okullarından "Institute of Integrative Nutrition" okulunu bitirdim.

Ecz. Nazan Kemali

Istanbul Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Marmara Üniversitesi Eczacılık fakültesinde 3 yıl Asistan, 5 yıl Baş Asistan olarak görev yaptım. Jean Pierre firmasında İmalat Müdürlüğü yaptım ve daha sonra ortağımla birlikte Silhouette adında bir sağlık merkezi kurduk. Kızım Lale ile birlikte fitoterapi, aromaterapi, doğal cilt kremleri, masaj yağları ve soğuk proses sabun kursları veriyoruz. Zeytune Sabun Kozmetik ve Danışmanlık Şirketinin Sorumlu Teknik Müdürüyüm.

Efsanelerde ölmez ağaç olarak geçen zeytin ağacı ve ürünleri bizim için bir tutku haline geldi. Yıllarca kozmetik imalatında kullandığım saf zeytinyağının faydalarını cilt üzerinde gözlemledim. Soğuk proses metodu ile yapılan zeytinyağı bazlı sabunlar, ısı kullanılmadığı için cildi besleyici ve nemlendirici özelliklerini kaybetmezler. İnanıyorum ki, sizde zeytinyağı bazlı sabun yaptığınızda aynı sonucu ve keyifi alacaksınız.